Лоза Людмила Тимофіївна

Історію творять видатні особистості. Для історії технікуму однією з таких особистостей стала Лоза Людмила Тимофіївна. Очоливши заклад у 1999р., Людмила Тимофіївна стала третім директором в історії Новокаховського електромеханічного технікуму. У нелегкі часи перебудови заклад очолив талановитий організатор, ініціативний менеджер, досвідчений педагог. Розуміючи проблеми часу, усвідомлюючи відповідальність за життя технікуму, Людмила Тимофіївна зуміла не тільки зберегти освітні традиції, колектив, але й реалізувати амбітні плани розвитку навчального закладу. Технікум отримав новий продуктивний імпульс, було відкрито цілий ряд спеціальностей: «Обслуговування електроустаткування автомобілів і тракторів» (1999р.), «Комерційна діяльність» (2000р.), «Програмування для ЕОТ і автоматизованих систем» (2000р.), «Організація перевезень і управління на автомобільному транспорті» (2012р.).

Життєвий шлях Людмили Тимофіївни почався з дати її народження – 04 січня 1947р., у місті Ківерці Волинської області. Перший вчительський досвід отримала по закінченню Одеського державного університету ім. І.І.Мечникова у 1972р. за спеціальністю «Історія» в Тузлівській середній школи Одеської області. Доленосним для Людмили Тимофіївни став переїзд до Нової Каховки та початок роботи у Новокаховському електромеханічному технікумі у 1973р. Сходинки до директорської посади починалися з праці викладача, далі – завідувач відділенням, заступник директора з навчально-виховної роботи, а з 1999р. – директор коледжу.

Лоза Л.Т. – талановитий керівник, прогресивно мисляча людина, яка сформувала навчально-виховну політику коледжу, налаштовану на якісну освіту та особистісний розвиток студентів. До її якостей як директора слід віднести вміння оцінювати соціальну та освітню ситуацію, передбачати перспективи, наполегливо працювати та керувати колективом для їх досягнення.

Людмила Тимофіївна завжди знаходиться у творчому пошуку, вона вміє аналітично оцінити результати роботи й запропонувати нові, нестандартні варіанти рішення проблеми, у ній завжди напоготові безліч ідей. Багато уваги директор приділяє впровадженню у навчальний процес передового педагогічного досвіду, новітніх інформативних технологій, активних методів навчання. Навколо директора склався дружний колектив висококваліфікованих педагогів-спеціалістів.

Талант Людмили Тимофіївни як відповідального керівника-господаря сприяв зміцненню матеріально-технічного оснащення технікуму. Проведений капітальний ремонт навчального корпусу створив нову естетику технічного закладу. Переобладнання кабінетів, лабораторій, комп’ютеризація навчального процесу сприяли інноваційному розвитку технікуму, відкриттю нових спеціальностей.

Крокуючи за вимогами часу, розвиваючи систему безперервної ступеневої освіти, Людмила Тимофіївна прийняла відповідальне рішення – Новокаховський електромеханічний технікум увійшов до структури Одеського національного політехнічного університету. Ця знаменна подія відбулася у ювілейний рік 50-річчя технікуму, у 2008 р., технікум отримав нове ім’я – Новокаховський політехнічний коледж Одеського національного універститету, разом з цим - нові перспективи розвитку навчального закладу.

Людмила Тимофіївна – людина з активною життєвою позицією. Вона – депутат міської ради IV скликання, активний громадський діяч, заступник голови ради директорів Вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Херсонської області.

За час роботи на посаді директора нагороджувалася Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, Почесною грамотою обласної державної адміністрації, Почесною грамотою управління освіти і науки України Херсонської обласної державної адміністрації, знаком «Відмінник освіти України», нагрудними знаками: «В.Сухомлинський», «А.С.Макаренко», у 2006 р. Людмила Тимофіївна отримала звання «Заслужений працівник освіти України».

Своє життя Людмила Тимофіївна присвятила великій справі виховання молодого покоління, до останнього залишаючись Вчителем і Директором з великої літери. У 2018р. Людмила Тимофіївна пішла із життя, назавжди залишивши у коледжі частинку своєї души і доброї пам'яті.