Дергачов Іван Федорович

Перша сторінка історії Новокаховського електромеханічного технікуму має бути присвячена «легендарному» директору – Дергачову Івану Федоровичу. Життєвий оптимізм, цілеспрямованість та відповідальність Івана Федоровича стали рушійною силою у боротьбі за створення і розбудову першого навчального закладу міста. Особистісні якості цієї людини – вихованість і щирість, доброзичливість і порядність – сприяли формуванню технікуму та високо професійного педагогічного колективу.

Народився Дергачов І.Ф. 6 жовтня 1929 р. в селі Лиходіївка Волгоградської області. Дитинство припало на важкі повоєнні часи, але, завдячуючи родині, хлопчик зростав порядною, доброзичливою людиною. По закінченні школи Іван Федорович вступає до Саратовського державного університету і закінчує механіко-математичний факультет у 1952 р. Високий рівень підготовки, отримані міцні і глибокі знання надали можливості молодому фахівцю стати керівником науково-технологічної лабораторії дослідницько-конструкторського бюро Міністерства авіаційної промисловості. Доля склалася так, що у 1956 р. 27-річний Іван Федорович разом з дружиною опиняється у новонародженому місті Нова Каховка. І з цього часу розпочинається освітянська діяльність Івана Федоровича, він починає викладати у Новокаховській філії Запорізького гідротехнічного технікуму одну з фахових дисциплін - «Опір матеріалів». Після півроку викладацької діяльності, Іван Федорович стає завідувачем філії, а у 1958 р. після реорганізації навчального закладу - директором Новокаховського вечірнього електромеханічного технікуму.

На довгі роки технікум стає справою його життя. Під керівництвом Івана Федоровича будується корпус технікуму, формується матеріально-технічна база лабораторій і кабінетів, збирається викладацький колектив професіоналів і однодумців. «Сродна» його душі праця робила щасливим не тільки його, але й оточуючих. Він завжди з повагою та любов’ю ставився до своїх колег та учнів, знаходив час та засоби для допомоги студентам у вирішенні складних питань. Створена у технікумі лабораторія його улюбленої дисципліни «Опір металів» була кращою серед навчальних закладів Мінелектротехнпрому. Перші випускники технікуму, віддаючи шану праці директора та викладацького колективу, називали технікум «Академією Дергачова». Вони зустрічали Івана Федоровича у цехах заводу як кваліфіковані працівники, технологи, майстри, начальники дільниць, завдячуючи за професіоналізм, порядність і любов. Трудовий стаж Івана Федоровича склав 52 роки, з них 48 років він відпрацював у технікумі.

Освітянська діяльність І.Ф.Дергачова була оцінена державними нагородами: медаль «За доблесну працю», орден «Пошани». Іван Федорович вів активну громадську діяльність: його тричі обирали депутатом міської ради, працював у депутатських комісіях з питань промисловості, зв’язку і транспорту, питань роботи з молоддю. Більш 18 років очолював міську організацію товариства «Знання», за що відзначений почесним знаком «За активну діяльність». У 1999 р. І. Ф. Дергачов отримав президентську відзнаку «Захисника Вітчизни».