Сучасне життя коледжу

Сьогодні Новокаховський політехнічний коледж – це сучасний навчальний заклад з розгалуженою матеріально-технічною базою, яка забезпечує проведення навчально-виховного процесу, спортивно-масової роботи і організацію дозвілля студентської молоді. Коледж має навчально-лабораторний корпус, навчально-виробничі майстерні, спортивні майданчики, єдиний у місті майданчик для занять велотріалом. У навчально-лабораторному корпусі розташовані навчальні кабінети і лабораторії, спортивна і актова зали, тир, тренажерна зала, буфет.

В інформаційному забезпеченні навчально-виховного процесу значну роль відіграє бібліотека коледжу, центр інформаційно-технічного забезпечення, кабінет стандартизації і методичний кабінет. Центр інформаційно-технічного забезпечення коледжу надає можливість цілодобового доступу до мережі Internet. Коледж має сайт http://www.nkpk.org.ua. У бібліотеці коледжу створено перелік електронних адрес віртуальних бібліотек та освітніх WEB-сайтів, картотеку Internet-версій українських газет і журналів, відділ навчально-методичного забезпечення самостійної роботи студентів.

Формування молодого фахівця, озброєного системою знань, умінь та навичок професійної діяльності можуть здійснювати тільки висококваліфіковані викладачі, які володіють сучасними науково-теоретичними і професійними знаннями. Навчально-виховний процес у коледжі забезпечують 105 співробітників, з них 70 педагогічних працівники. Серед них 5 Відмінників освіти України, нагороджених нагрудними знаками «Василь Сухомлинський» - 1 (Лоза Л.Т.), «А.С. Макаренко» - 1 (Лоза Л.Т.), викладачів-методистів вищої категорії – 5, викладачів вищої та першої кваліфікаційної категорії – 48, 2 кандидата наук, 10 викладачів нагороджено Почесною грамотою Міністерства освіти України.

На базі коледжу організовано роботу трьох обласних методичних об’єднань викладачів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Херсонської області: викладачів математики, викладачів електротехнічних дисциплін; викладачів економічних дисциплін. Це дає змогу поширювати передовий педагогічний досвід через семінари, Internet– конференції, відкриті заняття із застосуванням інноваційних технологій навчання, виставки методичних матеріалів, мультимедійних презентацій наукових робіт та організацію олімпійського руху.

Починаючи з 2011року у коледжі щорічно відбуваються Всеукраїнські молодіжні науково-практичні Internet-конференції. У роботі конференцій беруть участь викладачі і студенти з навчальних закладів різних регіонів України. Тематика публікацій різнобічна, актуальна, охоплює проблеми застосування інноваційних технологій навчання, методики використання прикладних комп’ютерних програм, питання оцінювання та діагностики навчальних досягнень студентів, організації самостійної роботи студентів.

У коледжі вже багато років ведеться клубна робота. Активно працюють: євроклуб «Evrostudent», краєзнавче творче об'єднання «Пошук», телевізійна студія «EMTv», клуб технічної творчості «Аргумент», туристичний клуб «Орієнтир», спортивний клуб «Олімп» (секції: баскетбол, волейбол, футбол, легка атлетика, шахи, настільний теніс), клуб розвитку художньої творчості «Юність», студія сучасного танцю «Dance Avenue», наукове студентське товариство «Руно», яке надає можливість обдарованим студентам реалізувати свої інтереси та здібності в науковій роботі. Результати діяльності студентської ради коледжу, клубів за інтересами, навчального процесу постійно висвітлюються на сторінках студентської газети «ЕрМіТаж» та на сайті коледжу.

На належному рівні у коледжі організована спортивна робота. З 2007 року коледж утримує кубок «Кращий спортивний навчальний заклад м. Нова Каховка». Щорічно жіноча волейбольна команда коледжу бере участь у Всеукраїнському волейбольному турнірі серед жіночих команд, присвяченого пам'яті В.Завальського, який відбувається у місті Івано-Франківськ.

Значна увага в коледжі приділяється роботі з обдарованою молоддю, студенти коледжу приймають активну участь у інтелектуальних змаганнях: олімпіадах всіх рівнів, у конкурсах творчих робіт та фахової майстерності.

Протягом багатьох років студенти та їх наставники виборюють призові місця на обласних та Всеукраїнських олімпіадах із загальноосвітніх та спеціальних дисциплін. Ми пишаємося нашими переможцями з математики, інформатики, хімії, призовими місцями з дисциплін: «Інженерна та комп’ютерна графіка», «Комп’ютерні технології у бухгалтерському обліку». Статистика перемог на рівні обласних та Всеукраїнських олімпіад тільки останніх трьох років (2015-2017рр.) вражає: І місце посіли 12 студентів коледжу, ІІ – 8, ІІІ місце завоювали 13 наших вихованців. Розвиток цих інтелектуальних талантів відбувається завдяки наполегливій, кропіткій, відповідальній діяльності таких викладачів коледжу, як Опята Л.І., Макрушиній Л.В., Очкаленко Н.О., Ламберг Н.В., Санін В.Л.

В коледжі створені всі умови і для естетичного, творчого розвитку студентів. Яскраві виступи учасників танцювальної студії, студії КВК, художньо-літературного гуртку можна побачити на всіх місцевих заходах, конкурсних фестивалях. Протягом багатьох років студенти приймають участь у міському фестивалі учнівської та студентської творчості “Смарагдове місто”, виборюючи призові місця.

Коледж піклується про своїх випускників. У коледжі створений підрозділ «Кар'єра-центр» з питань працевлаштування. Постійно проводиться моніторинг вакантних робочих місць, враховується потреба підприємств в спеціалістах за професіями. Студенти четвертого курсу та випускники мають можливість отримати другу спеціальність (бухгалтер) на курсах перепідготовки на базі коледжу. Щорічно близько п’ятдесяти випускників переводом зараховуються до Одеського національного політехнічного університету для продовження безоплатного навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр».

Довгий і славний історичний шлях коледжу, високі показники в підготовці кваліфікованих кадрів для Української держави, вагомі досягнення в педагогічній, навчально-виховній, науковій діяльності є міцною запорукою подальших досягнень колективу.

І ми впевнені, що обраний шлях у завтрашній день буде успішним!